برای دریافت راهنمایی بیشتر

تماس با شماره ۰۲۱-۴۸۰۶۲
پیام به تلگرام @ShahrFarshPR1
ارسال ایمیل به hello@shahrfarsh.com

خرید اینترنتی فرش

۱ محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنید
۲ آدرس و اطلاعات خود را وارد کنید
۳ آنلاین پرداخت کنید رایگان تحویل بگیرید

اگر در حین خرید نیاز به مشاوره داشتید در ارتباط با ما از طریق صفحه تماس و یا شماره تلفن ۰۲۱-۴۸۰۶۲ راحت باشید.

شناخت فرش های ماشینی

شناخت فرش های ماشینی

شناخت فرش های ماشینی

نوشته روابط عمومی شهر فرش / دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / موضوع داستان‌ها و افسانه‌های فرش
آلن پو نویسنده و شاعر مشهور آمریکایی در کتاب فلسفه مبلمان نوشته است: «روح یك خانه فرش است.» بماند که فرش از دیرباز یکی از نشانه ها و گوشه ای از هنر ایرانی است .از فرش نه تنها برای پوشاندن کف خانه ها و اماکن استفاده می شود حال به صنعت بزرگی و یکی از اساسی ترین کالاها نزد مردم شناخته می شود. نگهداری مراقبت و حتی انتخاب فرش امروز دیگر از آن شکل سنتی خارج شده و با توجه به تنوع و بازار پر زرق و برق افراد با پرسجو و تحقیق اقدام به خرید و محافظت از این یادگار هنر فاخر ایران می نمایند. فرش ماشینی از حیث هزینه مقرون به صرفه تر است و البته با توجه به نوع بافت و تولید آن در نهایت تا 20 سال کارایی دارد در مقابل فرش های دستباف از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است و حتی بافت بک فرش 12 یشتر از یکسال طول می کشد و به جهت نگداری ارشمند هستند. ضمن اینکه امروزه با توجه به نحل مورد استفاده ، شرایط جغرافیایی و بودجه در نظر گرفت شده باز قابل دستهه بندی ست. ما فعلا برآنیم با توضیح انواع فرش ماشینی در خرید و نگهداری کار را برای شما کمی آسان تر کنیم
 

فرش های ماشینی به 5نوع تقسیم می شوند.

  1. فرش های ماشینی پشمی:

پشم اصلی ترین ماده در تولید فرش ماشینی و فرشبافی به حساب می آید. در کشور ما تامین و تهیه این مهم به دلیل گوناگونی نژاد و اقلیم آب و هوایی سخت نیست و نیز این نژاد از حیوانات عمدتا نخ و پشم بادوامی عرضه می کنند که هم در امر رنگرزی مطلوب است و اصطلاحا پاخور آن خوب است. ضمن اینکه مواردی کوچک دیگری نظیر فصل چینی و امثالهم نیز نقش دارند. به هر طریق از آنجا که منبع تهیه و تولید این فرش های از حیواناتی مثل بز و گوسفند می باشد جز طبیعی ترین فرش های ماشینی به حساب می ایند. فرشهای محکمی هستند و در عین حال گرد و خاک را به خود نمی گیرند.نرمی این فرشها و همچنین لکه نپیذیری آن باعث می شود در مکان های پرتردد خانه نظیر نشیمن و اتاق کودکان کاربرد بیشتر و بهتری داشته باشند ضمن اینکه به دلیل جذب گرما و حفظ آن برای محیط های سرد پیشنهاد می شود. البته اینها گاهی با مقداری ناالصی تولید می شوند که به عنوان فرش های پشمی ترکیبی در بازار قلمداد می شود.

2-فرش های ماشینی پلی پروپلین

از جنس نخی به نام الفین تهیه می شود. از آنجا که بر خلاف فرش های پشمی در برابر جذب رطوبت بسیار مقاوم است اما از نظر نرمی و لطافت همانند همان فرش پشمی است و عموما به عنوان مصرف در اتاق کودکان مورد انتخاب قرار می گیرد.

3-فرش های ماشینی پلی استر

از آن دسته فرشهای ماشینی تقریبا ارزان قیمت به حساب می آیند که از استحکام خوبی برخوردار نیستند و برای مکان های پر رفت و آمد نیستند و عموما به خاطر زیبایی و درخشندگی مورد توجه قرار می گیرند. البته به علت اینکه نوع ساخت و بافتی که هیچگونه منفذی ندارد و به هیچ وجه لکه به آن نفود نمی کند و از سطح آن برای حتی پاک می شود. و لازم به ذکر است که در برابر گرد و خاک آسیب پذیرند.

4- فرشهای ماشینی اکرلیک

فرش های اکرلیک تقریبا همان فرش های ترکیبی هستند. مانند اکثر فرش های ماشینی در برابر لکه ، رطوبت و رنگ پریدگی مقاومت دارند اما در برابر مواد شیمیایی قهوه ای رنگ می شوند و حساسیت دارند. ضمنا به راحتی شستشو می شوند.

     5-فرش های ماشینی نایلون

از گرانترین های فرش ماشینی محسوب می شوند و به دلیل نوع جنسشان خیلی زود دچار رنگ پریدگی کلی می شوند.تنوع بالایی دارند و به سبب استحکامشان جای اجسامی مانند مبل و میز روی آنها نمی ماند.
 
 
 

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارد

دیدگاه شما چیست؟

بالا

برای ورود به باشگاه مشتریان لطفاً شناسه و گذرواژه خود را وارد کنید

ثبت نام در باشگاه مشتریان شهر فرش

گذرواژه خود را فراموش کردید؟